Školní družina

VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ PŘIPRAVUJEME:

V pátek 3. května v 13:00 – 15:00hodin se bude konat divadelní představení „Mořský svět, aneb jak na žraloka“. Vybíráme 45,- Kč

V pondělí 6. května a v úterý 7. květnabudou probíhat tvořivé dílny – „Ruční výroba mýdla“, tradičně s paní lektorkou Cereninou. Účastnický poplatek je 70,- Kč. V ceně je zahrnut materiál na výrobu 3-6 ks mýdla a práce lektorky.

Beseda s paní knihovnicí

Na přelomu března a dubna proběhly ve školní družině besedy s paní knihovnicí Mgr. Kateřinou Kolrosovou.  

Společně s dětmi z prvních tříd si povídala o jaru, kdy jaro začíná, jaké květiny kvetou a co se během tohoto ročního období děje v přírodě. Děti si poslechly příběh o zaječici z knihy „Medovníček a Medulka“ od Jana Lebedy. Ve skupinkách sestavovaly skládačku a poznávaly ptáky podle jejich zpěvu. Na závěr si prohlédly knihy donesené z knihovny.

Větším dětem četla úryvky z knihy Ivony Březinové „Deník vodnice Puškvory“. Ve společných debatách si s dětmi povídala o tom, co je to deník a proč se píše. Paní knihovnice měla pro děti připravené pracovní listy, ve kterých se zábavnou formou učily poznávat vodní živočichy.

no images were found

Divadlo O Sněhurce + karneval

21. ledna 2019. Po čase k nám opět zavítal pan Pohoda se slečnou Soničkou se svým „Divadlem Z bedny“. Slečna Sonička se tentokrát převtělila do Sněhurky, trpaslíky ztvárnily šikovné děti naší družiny. Pohádka tradičně plná zpěvu vyprávěla o Sněhurce a jejím neposlušném a nepořádném pejskovi, kterého napravila kočička s trpasličími kamarády. Příběh přitom nenásilnou formou připomněl, proč je důležité například třídit odpad. Krásné pohodové odpoledne bylo zakončeno karnevalem se soutěžemi se sladkou odměnou pro všechny.

Projektový den – Koza – klasické české zvíře

19. listopadu proběhl v rámci školní družiny projektový den „Koza – klasické české zvíře“ Z Pardubic k nám přijela se svými cvičenými kozami paní Petra Armandová, která děti seznámila s tím, jak kozy žijí, jak a čím se živí. Předvedla, jak se kozy dojí i jak se správně hladí. Kozy Elenka, Julinka a Reginka ukázaly, že dokáží poslouchat základní povely jako pejsci. Sedaly, lehaly, podávaly pac a předvedly i různé kousky, pohybové básničky a tanečky. Děti si mohly kozy pohladit, povodit a dát jim malou mlsku. Dozvěděly se mnoho zajímavostí o kozím životě, na ruku dostaly „kozí razítko“ a mohly si zakoupit i speciální „kozí knížku“ s básničkami.

Feel fit ČB – Děti na startu

3. října se děti seznámily s celorepublikovým projektem všeobecné tělesné přípravy „Děti na startu“. Projekt je určený pro předškolní a mladší školní věk, zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. Děti si s trenérkami vyzkoušely ukázkovou hodinu namíchanou ze základů atletiky a gymnastiky, míčových a jiných her. Tělocvična byla plná nadšených cvičenců, kterým se pestrá hodina velmi líbila.

Divadlo Žabák Kvak

19. září k nám zavítalo „Divadlo z bedny“ s pohádkou „Žabák Kvak“. Pohádka zavedla děti k malému vesnickému rybníčku, kde žil vodník a jeho zvířátka, která si zahrály děti. Do rybníčka se z dovolené vrátil žabák Kvak s hlavou plnou plánů. Okolo vybuduje hotely a restaurace, koupaliště s plážemi a půjčovnami loděk. Rybníček budě plný turistů. To ovšem zvířátka nechtěla a nad žabákem vyzrála. Během pohádky si děti spolu s panem Pohodou – vodníkem zpívali veselé písničky.

Fight club ČB

10. září 2018 proběhla v tělocvičně školy ukázková hodina karate českobudějovického oddílu Fight club. Děti se podívaly na ukázky tradičního bojového umění, které jim předvedli, mimo jiné i dva spolužáci z prvního stupně, kteří jsou již platnými členy oddílu a účastníci mnoha soutěží. Děti se zapojily do ukázkového tréninku, při kterém zažily i hodně legrace.